VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

خبر-طرح جامع خوشنويسي

دبير اولين دوسالانه بين المللي خوشنويسي ايران خبر داد:
طرح جامع خوشنويسي قزوين، در سفر سوم به هيات دولت ارائه مي شود

مسوولان برگزاری اولین دوسالانه خوشنویسی قصد دارند با پیشنهاد طرح «جامع خوشنویسی قزوین» به هيأت دولت در سفر سوم رييس جمهوري به قزوين ، این استان را به پایتخت خوشنویسی ایران تبدیل کنند.
محمدحسین شفیعی‌ها، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي قزوین و دبیر اولین دوسالانه خوشنویسی در مورد «طرح جامع خوشنویسی استان قزوین» به مهر گفت: به دلیل این‌که قزوین در زمینه خوشنویسی مشهور است و یکی از مکاتب خوشنویسی نیز به نام همین شهر است، تصمیم داریم در سفر سوم هيأت دولت که در سال جاری انجام می‌شود، این طرح را پیشنهاد دهیم تا جزو مصوبات دولت باشد.
وی در مورد جزئیات بیشتر این طرح ابراز داشت: البته طرح را در سند توسعه فرهنگی استان نیز قرار داده‌ایم و طرح جامع خوشنویسی به جنبه‌های مختلفی می‌پردازد که با همکاری انجمن خوشنویسان درحال تدوین است. 
دبير اولين دوسالانه بين المللي خوشنويسي ايران گفت : یکی از اهداف ما این است که خوشنویسی در میان عموم مردم جای بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوین همچنین از تدریس این رشته در مقاطع دانشگاهی به عنوان بخشی از طرح جامع خوشنویسی استان خبر داد و گفت: تلاش ما این است که مدرسه عالی خوشنويسی تأسیس کنیم یا در صورتی که این کار امکان‌پ‍ذیر نبود، تدریس رشته خوشنویسی را در یکی از دانشگاه‌های استان پی بگیریم تا از این طریق کسانی که مدرک ممتاز خوشنویسی دارند، وارد این مقطع شوند که شامل اطلاعات نظری و کارگاه‌های عملی خواهد بود.
دبیر اولین دوسالانه خوشنویسی با اشاره به این‌که بخش دیگری از این طرح بازیابی آثار تاریخی خوشنویسی است، ادامه داد: هدفمان این است كه با اتکا به پیشینه و استعدادهایی که داریم، بتوانیم قزوین را به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران ثبت کنیم.
وی گفت که تدوین ابعاد این طرح هنوز به پایان نرسیده است و برای یک دوره 10 ساله برنامه‌ریزی می‌شود.
اولین دوسالانه خوشنویسی اردیبهشت ماه 89 در قزوین برگزار می‌شود.


 50 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi