VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو:

شهر قزوین را به عنوان پایتخت خوشنویسی کشورهای عضو اکو اعلام می‌کنمبه گزارش روابط عمومی دوسالانه ، خوشنویسی داریم و جزو نوادر تمدن‌هایی هستیم که نگارش، هنر است و در هیچ کجای دنیا این‌گونه نیست. 
وی ادامه داد: این نشان می‌دهد ملت ایران با ۷ هزار سال فرهنگ و هنر و سابقه تمدنی، برای نگارش، دانش و نوشتن ارزش قائل است و ملت ما اهمیت زیادی برای هنر قائل است به طوری که حافظ، شعر و غزل از جایگاه بالایی برای مردم ما برخوردار است. 
رئیس مؤسسه فرهنگی اکو اضافه کرد: در دیگر فرهنگ‌ها نگاشتن، نوشتن و دانستن چنین ارزشی ندارد و من به عنوان فردی که چندین سال توفیق مدیریت فرهنگی در عرصه‌های مختلف داشتم خوشحالم که امروز این هنر در شهری که در حقیقت پایگاه خوشنویسی است، مورد توجه قرار گرفته است. 
وی تصریح کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم اینجا پایتخت هنر خوشنویسی است و بنده به عنوان رئیس مؤسسه فرهنگ اکو شهر قزوین را به عنوان پایتخت خوشنویسی کشورهای عضو اکو اعلام می‌کنم. 
ایوبی یادآور شد: شیراز مرکز شعر و ادب انتخاب شد و ساختمان ما نیز در آن شهر افتتاح شد و اصفهان نیز به عنوان مرکز هنر و معماری انتخاب و قزوین نیز به عنوان پایتخت خوشنویسی کشورهای عضو اکو است که ساختمانی را در این شهر برای این منظور خواهیم داشت. 
وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در تاجیکستان خبر داد و افزود: هفته اول مهر ماه در تاجیکستان نمایشگاهی خواهیم داشت چرا که جریانی برای برگشت خط نیاکان در این کشور آغاز شده است. 
در ادامه استاندار قزوین بیان داشت: پیشینه خط در استان قزوین بر هیچ‌کس و آشنایان به این عرصه پوشیده نیست چه برای میرعماد که امروز این همایش برای تجلیل از شخصیت اوست و چه هنرمندانی مانند محصص مستشاری که برای وی از خداوند متعال طلب عافیت داریم. 
احمد عجم عنوان داشت: قدر این هنر را مردم قزوین بیش از هر کسی می‌دانند و می‌توانیم ادعا کنیم که حداقل در هر خانواده و طایفه از این خطه هنرپرور، یک نفر علاقه‌مند به این حوزه و اهل فن در حوزه خط و خوشنویسی پیدا می‌شود. 
وی خاطر‌نشان کرد: در این دوسالانه نیز آثار زیادی از هنرمندان در معرض دید شما قرار می‌گیرد تا بیشتر با این هنر آشنا شوید و با توجه به این زمینه و علاقه وافر مردم به این امر و هنر مقدس، به اعتقاد بسیاری از بزرگان اگر هنر خوشنویسی نبود دانش و حکمت بشری ثبت و ضبط نمی‌شد. 
استاندار قزوین با اشاره به لزوم انتخاب قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی کشور تأکید کرد: درخواست ما از وزیر فرهنگ و ارشاد که در نامه‌ای نیز به وی اعلام شد، این است که اجازه دهند اگر قزوین را پایتخت خوشنویسی ایران ننامیم قطب خوشنویسی کشور، استان قزوین انتخاب شود و این امر در خواست ما و مردم این استان است. 
وی در ادامه از اهتمام وزیر فرهنگ و ارشاد برای برپایی دوسالانه خوشنویسی در قزوین قدردانی کرد.


 7 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi