VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

در اردیبهشت 1389 شاهد بهاری نو برای خوشنویسی خواهیم بود


به گزارش روابط عمومی و اموراستان های اولین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران؛ این دیدار در خانه فرهنگ امیرکبیر - محل دبیرخانه دوسالانه - و با حضور کلیه اعضای کمیته ها صورت گرفت.
در ابتدای این نشست مدير كل مركز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از لزوم برگزاری دوسالانه ای قوی و در خور شان هنر خوشنویسی یاد کرد و گفت: نوع انجام فعالیت های کمیته ها در قزوین به نحوی است که گویی این دوسالانه برای بار اول نیست که برگزار می شود و این مهم نشان از جدیت دبیر محترم دوسالانه دارد که در بدنه اجرایی کاملا مشهود است.

دکتر محمود شالویی افزود: اطمینان واثق دارم که به فضل خدا و همت دبیر دوسالانه و دوستان دبیرخانه اولین دوسالانه به نحوی برگزار خواهد شد که مهم ترین رویداد فرهنگی هنری سال آینده تلقی شود.
وی تصریح کرد: جایگاه قزوین برای ما آن قدر مهم است که کلیه کارها را به مرکزیت قزوین سپرده ایم و البته نقش حمایتی مرکز هنرهای تجسمی وزارتخانه هم جدی خواهد بود.
دکتر شالویی گفت: برای اطلاع رسانی باید در سطح وسیع و با تمام ابزار و امکانات موجود اقدام نمایید که عملی شدن این مسئله بهره مندی از توان مجموعه مدیریتی استان است.
استاد امیرخانی از اعضای شورای راهبردی دوسالانه نیز ضمن تقدیر و تشکر از دبیر دوسالانه و حسن نظر وی از انتخاب جوانان در راس کمیته های اجرایی دوسالانه گفت: بی شک حضور جوانان ،انرژی مضاعفی به امور دوسالانه خواهد داد.
عضو شورای راهبردی دوسالانه همچنین گفت : البته باید از تجارب پیشکسوتان هر رشته نیز استفاده کرد تا بتوان کاری در خور شان خوشنویسی ایران به نمایش گذاشت .
در ادامه استاد نصراله افجه ای از دیگر اعضای شورای راهبردی نیز با تاکید بر فراگیر بودن تبلیغات گفت : برای اطلاع رسانی باید همه رسانه های سراسری در نظر گرفته شوند تا هیچ هنرمند خوشنویسی نباشد که از این دوسالانه بی اطلاع بماند.
معاون مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با ارائه راهکاری مختلف تبلیغی خواستار مشارکت ادارات و ارگانهای استانی قزوین در برگزاری دوسالانه شد که هر یک به سهم خود و فراخور انتظارات دبیرخانه در این امر مهم ملی و بین المللی مشارکت نمایند.
علی تن  گفت: اولین دوسالانه باید به قدری قوی برگزار گردد تا در نگاه هنرمندان سراسر کشور، دوسالانه به عنوان مهم ترین رویداد برای حضور تلقی شود.
در ادامه اعضای کمیته های اجرایی دوسالانه هم گزارشی از نحوه فعالیت های خود و برنامه های پیش رو ارائه نمودند.
دبیر اولین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران نیز در پایان با ابراز خرسندی از میزبانی قزوین گفت: بدون شک قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران توان برگزاری چنین رویداد بزرگی را خواهد داشت.
محمد حسین شفیعی ها افزود: مقدمات نشست مدیران ارگانهای مختلف استانی با استاندار برای مشارکت و همراهی در برگزاری دوسالانه فراهم گشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در کنار حجم فراوان فعالیتهای فرهنگی هنری خود در سطوح مختلف، بیشترین توجه و توان خود را به برگزاری دوسالانه معطوف نموده تا در اردیبهشت 1389 شاهد بهاری نو برای هنر خوشنویسی باشیم.


 23 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi