VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

استاندار قزوین: باید بیش از گذشته قدر مفاخر و آثار هنری خود را بدانیم

احمد عجم گفت: تعلل در برنامه ریزی برای حفظ جایگاه مفاخر ملی کشور موجب مصادره آن توسط کشورهای خارجی می شود که مسوولان باید برای حفظ این جایگاه برنامه ریزی جدی کنند. 
به گزارش روابط عمومی اولین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران احمد عجم روز چهارشنبه در نخستین جلسه مقدماتی دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران با استاندار که در دفتر استاندار قزوین برگزار شد گفت : شاهد بودیم که بدلیل کم کاری و بی توجهی نسبت به تثبیت جایگاه مشاهیر و مفاخر ملی و ارج نهادن به مقام شامخ آنان ترکیه ، مولانا را به نام خود مصادره کرد.

وی اظهار داشت: امروز نیز ترکیه و افغانستان سعی دارند شیخ خرقانی که مزارش در شاهرود است یا سلطان العارفین "بایزد بسطامی" عارف بزرگ قرن دوم و سوم هجری را به نفع خودشان مصادره کنند،بنابراین باید قدر مشاهیر خود را بدانیم. 
عجم خاطرنشان کرد: ایران در زمینه هنر خوشنویسی نیز در سطح جهان پیشکسوت و دارای سبک و اساتید مجرب است که در خصوص خوشنوبسی طرح و حرف های قابل قبولی برای گفتن در دنیا دارد. 
وی اظهار داشت: در این خصوص باید برنامه ریزی دقیق و منسجمی جهت برگزاری دوسالانه بین المللی خوشنویسی انجام گیرد تا بدین ترتیب شاهد برگزاری یک دوسالانه قوی و پرمحتوا در سطح کشور و حتی دنیا باشیم. 
به گفته این مقام مسوول،اگر دوسالانه بین المللی خوشنویسی درست و کارشناسی شده مدیریت نشود بی شک در مراسم های بعدی دچار مشکل خواهیم شد. 
عجم، تاکید کرد: برگزاری چنین مراسم هایی موجب ایجاد رقابت سالم در میان هنرمندان و تولید آثارهنری فاخر می شود. 
وی گفت: همچنین سایر هنرمندان فعال در رشته های دیگر امیدوار می شوند که مسوولان برای کار آنان ارزش قائل هستند و همین امر موجب تشویق آنان جهت خلق اثرهای هنری ماندگار و ارزشمند خواهد شد. 
استاندار قزوین ضمن قول مساعدت جهت همکاری با دبیرخانه دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران ، از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خواست تا درخواست های خود را از دستگاه هایی اجرایی جهت همکاری و همیاری با این دبیرخانه را به شکل مکتوب برای استانداری ارسال کند و میزان هزینه های لازم برای برگزاری این دوسالانه را نیز برآورد کند. 
عجم اظهار داشت: بسیاری از امکانات مورد نیز برای برگزاری این دوسالانه در اختیار دستگاه های اجرایی استان می باشد که فقط نیازمند برنامه ریزی دقیق جهت بهره گیری از این امکانات است. 
وی، ضمن اظهار تاسف از اینکه در نمایشگاه فرش دستبافت قزوین فقط دو غرفه به استان قزوین اختصاص داشت، تصریح کرد: چرا باید استانهایی که فرش دستبافت جزو هنرهای دست چندم آنها است، فعالتر از قزوین عمل کنند و در عوض استان قزوین حتی اتحادیه فرش دستبافت نیز نداشته باشد؟ 
این مسوول افزود: شایسته است بیش از گذشته قدر مفاخر و آثار هنری خود را بدانیم و در جهت معرفی آنان به جهانیان بیش از پیش تلاش کنیم.


 11 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi