VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

قلم زدن خطاط بنام قزوینی به شکرانه سلامتی رهبر فرزانه انقلاب

به گزارش روابط عمومی دوسالانه خوشنویسی ایران،  نگارش حضوری خوشنویسی با حضور خطاطان برتر از شهرهای کشور با محوریت شعار جهانی عاری از خشونت در سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برگزار شد.

در جریان این برنامه که در آخرین روزهای سومین نمایشگاه خوشنویسی ایران برگزار شد، خوشنویسان با انتخاب یکی از ابیات شعرای بنام ایرانی همچون حافظ، سعدی و فردوسی که متناسب با موضوع این کارگاه انتخاب شده بود به نگارش پرداختند؛ انسان دوستی، صلح و پرهیز از خشونت از مضامین ابیات مورد نظر بود.

گفتنی است در جریان این برنامه بخش ویژه‌ای نیز متناسب با حال و هوای این روزهای ایران اسلامی شکل گرفت؛ از آن جایی که مردم شریف استان قزوین نیز همچون دیگر ایرانیان و مسلمانان دغدغه سلامتی مقام معظم رهبری را در سینه داشتند، متولیان هنر خوشنویسی در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان این شهر نگارش شعری زیبا به شکرانه سلامت حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای را در دستور کار این برنامه قرار دادند.

استاد علی‌اکبر پگاه از اساتید نامی خوشنویسی ایران و از مفاخر قزوین نگارش این مهم را عهده‌دار بود؛ دعای (( اللهم من علینا بشفاعکم)) به معنای ((خدا با شفای شما بر ما منت گذاشت)) که از لسان آیت الله جوادی آملی در ملاقات رهبر معظم انقلاب بیان شد، زینت‌بخش این نگارش است.

همچنین شعری از حافظ شیرازی در این تابلو خطاطی به قلم تحریر درآمد.

«سلامت همه آفاق در سلامت توست/به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد»

شایان ذکر است بهادر پگاه و محمد وارسته نیز هر کدام به نوعی در تحریر این مهم استاد پگاه را همراهی و سهمی را به نوبه خود ایفا کردند.


 23 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi