VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: هیئت داوران پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران انتخاب شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از انتخاب هیئت داوران پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران خبر داد و اظهار داشت: استاد غلامحسین امیرخانی، استادعلی شیرازی، استاد علی اشرف صندوق آبادی، استاد امیر احمد فلسفی و استاد احمد پیله چی به عنوان هیئت داوران در بخش خط نستعلیق این جشنواره انتخاب شدند.

وی اظهار داشت:  در خط نسخ و ثلث نیز استاد موحد، استاد احمد عبدالرضایی و استاد، احمد فارس از مصر به داوری می پردازند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: اعضای شورای سیاست گذاری این جشنواره همچنین در بخش خط شکسته استاد یدالله کابلی، استاد محمد حسین عطارچیان و استاد مجتبی ملک زاده را به عنوان داوران این بخش انتخاب کردند.

اسکندری نژاد همچنین از استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره بین اللملی دوسالانه خوشنویسی در قزوین خبر داد و عنوان کرد: دوسالانه بین المللی خوشنویسی قزوین امروز به یک برند و درجه هنری در بین خوشنویسان ایرانی و خارجی تبدیل شده است از این رو این نیاز احساس می شود که دبیرخانه دائمی باید در تمام مدت به برنامه ریزی، تدارک اجرا و بررسی نقاط ضعف و قوت برگزاری دوسالانه بپردازند.

وی بیان کرد: در خصوص انتشار کتاب آثار دوسالانه خوشنویسی ایران نیز امسال کتاب در ٣ بخش آثار اعضای سیاست گذاری، اساتید برجسته و بخش نمایشگاه که شامل آثار مورد رقابت و نمایشگاهی این جشنواره است به انتشار خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین قوانین جدید اجرای خوشنویسی حضوری در این دوسالانه  اذعان کرد: استافده از کاغذ سفید یا کرم رنگ و مرکب مشکی از الزامات ارائه اثر در بخش نگارش حضوری در این جشنواره خواهد بود.

اسکندری نژاد بیان کرد: همچنین متن واحد برای هر گرایش در نظر گرفت خواهد شد و در داوری  نگارش های حضوری نیز افرادی که ابداع و نوآوری داشته باشند میتوانند امتیاز ویژه ای دریافت کنند.


 15 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi