VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

استاندار قزوین گفت: خوشنویسی موسیقی زیبای کلام و خط در قامت هنر است

ه گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین،  عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین امشب در آیین افتتاح پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران که همزمان با آغاز هفته قزوین با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین توانایی انسان زبان است زبانی که از ساده ترین اصوات شکل گرفت و رفته رفته تنوع پیدا کرد و شکل گرفت و لهجه ها و گویش های مختلف ایجاد شد.

وی افزود: و برای ماندگاری این زبان نوشتار به وسیله  بشر ابداع شد برای این که هم این زبان تاثیر بیشتری بر مخاطب بگذارد و هم ماندگار شود خوش نویسی به وسیله بشر اختراع شد.

استاندار قزوین گفت: خوشنویسی کمک کرد تا کلمات به رقص درآمدند و از قید و بند و زندان خط خارج شده و موسیقی زبان نواخته شد.

زاهدی اظهار داشت: بنابراین ما در خوشنویسی نوعی موسیقی را در قامت حروف و واژه ها مشاهده میکنیم که در این قامت جریان دارد و در تابلوها و قاب هایی که ارائه می شود جریان دارد و ما در آن موسیقی و رقص مقدسی را می بینی که عرفانی ترین هنر بشری را به وجود آورد.

وی همچنین بیان کرد: خوشنویسی عرفانی ترین هنر بشر است.

وی اضافه کرد: قزوین دارای بزرگان خوشنویسی فراوانی است و به حق پایتخت خوشنویسی ایران شده و در سالهای اخیر هم رویکرد مدیران فرهنگی، شورای شهر و شهرداری به هنر بیشتر شده و این کار موجب اعتلای هنری استان در رشته های مختلف شده است.

وی بیان کرد: مدیران دولتی در نهادهای فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تلاش می کنند تا نشاط جامعه با ابزار هنر بیشتر شود و این کار به کاهش آسیب های اجتماعی منجر خواهد شد.

استاندار یادآورشد: امروز در ابتدای هفته فرهنگی قزوین شاهد افتتاح پنجمین دوره دوسالانه خوشنویسی در قزوین هستیم که این حرکت فرهنگی به اعتلای هنر خوشنویسی کمک خواهد کرد.

وی از استاد امیرخانی به عنوان افتخار ایران و استان یاد کرد و از حضور ارزشمند این استاد خوشنویسی در قزوین تشکر کرد.


 5 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi