VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: دوسالانه خوشنویسی گردهمایی هنرمندانه خوشنویسان برجسته سراسر کشور در قزوین است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ؛ اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در آیین افتتاحیه پنجمین دوسالانه خوشنویسی استان قزوین گفت: در پنجمین دوسالانه خوشنویسی بین الملللی ایران در قزوین ۲۰۰ اثر برگزیده خط در معرض دید علاقمندان و داوران قرار می گیرد.

اکبر اسکندری نژاد با گرامیداشت یاد استاد ملک محمد قزوینی اظهارداشت: قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و با داشتن اساتید برجسته این هنر توانسته بخوبی در کشور بدرخشد و پنج سال متوالی این دوسالانه را میزبانی کند.

وی افزود: برپایی نمایشگاه دوسالانه در مجموعه تاریخی سعدالسلطنه که خود هنر معماری را به رخ می کشد اتفاق ارزشمندی است که توانسته به زیبایی بصری جشنواره کمک کند و استقبال مردم را موجب شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: قزوین با داشتن استادانی چون غلامحسین علیخانی، عطارچیان، فلسفی و محصص در هنر خوشنویسی می درخشد و توانسته شاگردان زیادی را تربیت کند.

دبیر دوسالانه خوشنویسی قزوین تصریح کرد: بیش از ۷۰۰ اثر خوشنویسی به دبیرخانه رسید که با نظر هیئت داوران ۲۰۰ اثر برای نمایشگاه انتخاب شده و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

اسکندری نژاد یادآورشد: از استاد امیرخانی درس اخلاق گرفته ایم و باید اذعان کرد استاندار قزوین از فرهنگی ترین مسئولان کشوری است که با حمایت ایشان طراوت و نشاط قزوین بیش از گذشته شده است.

وی افزود: با برگزاری هفته فرهنگی قزوین و حضور سرامدان هنر خوشنویسی در دوسالانه حرکت فرهنگی خوبی در استان تداوم یافته که اثارش در سالهای آینده با شکوفایی استعدادها دیده خواهد شد.

اجرای موسیقی سنتی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


 4 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi