VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

رئیس انجمن خوشنویسان ایران: حضور برجسته بانوان در عرصه خوشنویسی ثمره عدالت فرهنگی در کشور است/ خوشنویسی میراث ارزشمند گذشتگان ماست

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، استاد غلامحسین امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران در آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران در قزوین با اشاره به توسعه هنر خوشنویسی در عصر حاضر بیان کرد: هنر خوشنویسی با افتتاح انجمن خوشنویسان ایران روز به روز رو به رشد گذاشت و خرسندیم که اعلام کنیم با وجود تشکلی قدرتمند علاقمندان به این هنر دری به سمت این باغ وسیع یافتند و انجمن خوشنویسی محلی برای توسعه و رشد این هنر در کشور شد.

وی افزود: انجمن خوشنویسی ایران اکنون بیش از ٣٤٠ شعبه در سراسر کشور و ١٥ شعبه در کشورهای مختلف جهان دارد و به تربیت خوشنویسان می پردازد.

رئیس انجمن خوشنویسان ایران اظهار داشت: یکی از مسائلی که در سالیان گذشته در انجمن خوشنویسان ایران به آن توجه جدی شد مسئله آشنایی با خطوط مختلف جهان و فعالیت خوشنویسان ایرانی در این بخش ها بوده است که در این حوزه نیز خوشبختانه شاهد توفیقاتی بوده ایم و امروز می بینیم در خط شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث اتفاقات برجسته ای در کشور در حال رخ دادن است.

امیرخانی اظهار داشت: حضور بانوان در بین برترین خوشنویسان کشور نیز از نکاتی است که به نظر بنده نشان از رشد و شکوفایی عدالت فرهنگی در کشور است ودر سالیان گذشته رشد چشمگیری نیز داشته است.

وی گفت: خوشنویسی به راستی میراث زیبای گذشتگان برای ماست و ما نیز در تلاشیم تا این هنر ارزشمند را به بهترین شکل برای آیندگان خود به یادگار بگذاریم.


 14 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi