VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

 

 

 

 

رئیس انجمن خوشنویسان قزوین: سبک خوشنویسی میرعماد ثبت جهانی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مهرزاد محصص مستشاری روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی که با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: تاریخ به ما ثابت کرده هر زمان توجه به هنرمندان بیشتر بوده است توسعه و بالندگی فرهنگی به ارمغان آمده است.

رئیس انجمن خوشنویسان قروین افزود: قزوین با داشتن ملکمحمد قزوینی، میرعماد حسنی قزوینی، درویش عبدالمجید طالقانی و عمادالکتاب که قله های هنر خطاطی است به عنوان پایتخت خوشنویسی تعیین شده است.

وی افزود: انجمن خوشنویسی قزوین در دهه ۴۰ با همت استاد محصص شکل گرفت و جایگاه خاصی یافت و با مقامهایی که هنرمندان قزوینی کسب کرده اند به تثبیت جایگاه خوشنویسی کمک کرده اند.

محصص مستشاری بیان کرد: خوشنویسی در میان مردم قزوین جاری و ساری است و از همه شیوه های خوشنویسی بهره مند بوده است و با حمایت اداره ارشاد توانسته ایم اهداف خود را پیاده کنیم.

رئیس انجمن خوشنویسان قزوین گفت: هیچ دوسالانه هنری نداشته ایم که خوشبختانه پنج دوره دوسالانه خوشنویسی در قزوین برگزار شده که رکورد ارزشمندی است.

محصص گفت: اگر هنرمندان مورد حمایت جدی قرار گیرند می تواند جایگاههای بهتری را در ایران و فرامنطقه کسب کند.

در استان قزوین ۳۵۰ نفر عضو انجمن خوشنویسی هستند ودر این دوسالانه ۷۵۰ اثر شرکت داده شد و ۲۱۰ اثر برگزیده شد.


 10 مهمان حاضر 

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین می باشد.

Design By Seyed Hossein Yasrebi