انتخاب صفحه

آغاز فرآیند داوری آثار ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران.
فرآیند داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، امیر ملاحسنی مدیر اجرایی ششمین دوسالانه خوشنویسی با اعلام این خبر گفت: بیش از ۱۱۰۰ اثر به دبیرخانه این دو سالانه ارسال شده است و هیئت داوران فرآیند داوری و ارزیابی این آثار را آغاز کرده اند.
وی ادامه داد: در این مرحله در بخش نستعلیق  استاد غلامحسین امیرخانی- استاد علی شیرازی- استاد امیر احمد فلسفی- استاد علی اشرف صندوق آبادی- استاد احمد پیله چی و استاد میرحیدر موسوی، در بخش شکسته نستعلیق استاد مجتبی ملک زاده- استاد سید علی فخاری و استاد علی آقاحسینی، در بخش خط ثلث و نسخ استاد احمد عبدالرضایی- استاد محمد کاشانی آزاد- استاد علی رضائیان – استاد رضا بنی رضی و استاد علی قربانی و در رشته نقاشیخط نیز استاد عین الدین صادق زاده، استاد نصرالله افجه ای و استاد علی شیرازی آثار را ارزیابی کردند.
ملاحسنی افزود: در این مرحله از بین کل آثار رسیده بیش از ۲۵۰ هنرمند به مرحله حضوری راه یافتند که در این مرحله هنرمندان در مرکز استان محل اقامت خود به تحریر حضوری آثار خود با نظارت انجمن خوشنویسان و ادارات کل ارشاد استان می پردازند و سپس آن را به دبیرخانه ارسال می نمایند.
معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد استان قزوین تصریح کرد: پس از آن داوری نهایی آثار انجام و از معدل آثار ارسالی در مرحله اول و مرحله حضوری در مرحله دوم، نفرات برگزیده دوسالانه معرفی می شوند.
وی در پایان یادآور شد: نمایشگاه خوشنویسی آثار برگزیده ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران  در صورت مهیا بودن شرایط کرونایی از ۲۱ مهر ماه همزمان با روز ملی خوشنویسی در قزوین برگزار می شود.

https://www.instagram.com/p/CTfgV4pMzYq/?utm_medium=copy_link