به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین؛ ستاد هماهنگی برگزاری هفتمین دوسالانه خوشنویسی ایران با حضور محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میرحیدر موسوی مدیرعامل انجمن خوشنویسی ایران، علی اشرف صندوق آبادی عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و جمعی دیگر از مسئولان استانی در دفتر معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین برگزار شد.

حسین براتی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: امیدواریم با اراده جمعی که در سطح استان قزوین وجود دارد شاهد برگزاری رویدادی فاخر و در خور شان حوزه خوشنویسی قزوین و کشور باشیم.

وی افزود: اولین دوسالانه خوشنویسی در سال ۸۸ به میزبانی استان قزوین برگزار شد و به صورت پیاپی همه ۶ دوره گذشته از ظرفیت گران‌سنگ حوزه خوشنویسی استان قزوین صیانت شده؛ همچنین میزبانی آبرومندانه و ارزشمندی در سطح استان اتفاق افتاده است.

دبیر هفتمین دوسالانه خوشنویسی ایران تصریح کرد: به فضل الهی دی ماه امسال همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) شاهد برگزاری اختتامیه هفتمین دوسالانه خوشنویسی و برپایی نمایشگاه در استان قزوین خواهیم بود و امیدواریم این رویداد فرهنگی و هنری را به شایستگی برپا کنیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه انجمن خوشنویسان استان قزوین در میان همه انجمن های خوشنویسی در سراسر کشور، حائز رتبه شده و مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.

در ادامه امیر ملاحسن سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: به نظر می رسد پس از گذشت ۶ دوره از برگزاری دوسالانه خوشنویسی، این رویداد تخصصی جایگاه خود را در بین خوشنویسان کشور پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه قزوین پایتخت خوشنویسی کشور است، نیاز به هم افزایی و استفاده از تمامی زیرساخت های فرهنگی، هنری، گردشگری و سایر زیرساخت ها در برگزاری باشکوه این رویداد داریم. 

سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: امیدواریم با مشارکت و همکاری همه دستگاه ها در سطح استان قزوین، سرافرازانه اعلام کنیم که بحق پایتخت خوشنویسی ایران هستیم و از این جایگاه دفاع کنیم.